Lazerli Epilasyon Sonunda

Lazerli epilasyon sonucu kızarıklıklar oluşabilir. İşlemin sonunda oluşabilen küçük çaptaki kızarıklıklar için çeşitli kremler önerilebilmektedir. Lazerli epilasyondan sonra oluşan cilt kuruluğuna karşı önerilen nemlendirici kremlerin kullanılması rahatlatıcı etki gösterecektir. Birkaç hafta kadar kullanmak gerekecektir. Güneşin zararlı etkilerinde yeterince korunabilmek için yüksek faktörlü koruyucu ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Lazerle epilasyon sonucu birkaç gün süre ile mümkün olduğu kadar güneşe çıkılmamalıdır. Duş almak iyi bir seçim ancak keselenmek tarzında lif kullanmamak gerekmektedir. Özellikle solaryum uygulaması ve plajda güneşlenme planlarını ertelemek gerekmektedir. Lazerle epilasyondan sonra oluşabilecek cilt hassasiyetlerine karşı zaman kaybetmeden hekimlere başvurulmalıdır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için alınması greken tedbirler ancak uzmanların gözetiminde iyice öğrenilerek uygulanmalıdır.

Nelere dikkat edilmelidir

Özellikle ilk hafta içerisinde güneşe maruz kalmamak gerekiyor. Kaldı ki aşırı şekilde güneşlenmek ve tatil planlarının ertelenmesi gerekmektedir. Açık havada güneşli zamanlarda bulunulması gereken durumlarda önerilen yüksek faktörlü ürünleri kullanmalısınız. Bir hafta süreyle keselenmek cilt bakımı için peeling gibi uygulamalardan kaçınmak gerekir. Cilt yapısına göre oluşabilen hassasiyet birkaç saat veya birkaç gün sürebilir. Bundan çıkarılması gereken anlam kıl köklerine uygulanan yöntemin etkili olduğu şeklinde anlaşılabilir.

Kendimizi nasıl korumalıyız

Lazerli epilasyon sonunda kıllar bir iki haftalık süreyle çok az uzayarak dökülmeye başlayacaktır. Bir cımbız yardımıyla tutulduğunda kolaylıkla dökülecek duruma gelmiştir. Dökülmüş tüyler ve kıllar bir daha yeniden çıkmayacaktır. Lazerli epilasyondan sonra iz kalması özellikle yanık oluşması ihtimali soğutmalı olan cihazların kullanılmasıyla oluşma riski oldukça azalmaktadır. Kendimizi korumak için yapılan önerile dikkate alarak aksatmadan uygulamalıyız.

Dikkatli seçim yapılmalıdır

Lazerle epilasyondan sonra her hangi bir sorun oluşmaması için öncelikle işlemin yapılacağı merkezin ve uzmanların seçiminde hassa davranılmalıdır. Çok düşük fiyata bu tür uygulamaların yapıldığı yerlere rastlamak mümkün olmaktadır. Son derece sağlıksız ortamlarda yapılan bu uygulamalar sorunları başta olmak üzere sağlığımızı tehdit edecek problemler oluşturabilir. Epilasyon sonunda cildimiz üzerinde kalıcı şekilde izler oluştuğunu söyleyenlerin durumları göz ardı edilmeden dikkate alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Revani Kaç Kalori

Halkımızın yakından tanıdığı ve çok sevilen revani tatlısı kaç kalori, yapımı aşamasındaki dikkatsizlikler kilo aldırırmı? …

1 Yorum

  1. Cildi yapısı gibi bir çok faktörün göz önünde bulundurularak yapılması iyi olur bence.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Tema indir