Hesaplama Araçları

Hesaplamak  İstediğiniz Araca Tıklayın…

 • Bazal Metabolizma Hızı Hesaplama
 • İdeal Nabız Hesaplama
 • Vücut Yağ Oranı Hesaplama
 • Protein ihtiyacı Hesaplama
 • Kalori İhtiyacı Hesaplama
 • Beden Kitle İndeksi Hesaplama
 • İdeal Kilo Hesaplama
 • IQ Hesaplama
 • Stres Testi
 • Bioritim Hesaplama
 • İdeal Vücut Ölçüleri

Hesaplama yöntemleri

Sağlıklı yaşam için gereklilikleri uygulamak özellikle bünyemizin sağlıklı olup olmadığı hakkında yapılabilecek bir çok hesaplama teknikleri bulunmaktadır. Özellikle diyet ve zayıflama teknikleri hakkında güncel bütün gelişmeleri düzenli olarak takip etmekteyiz. Sürekli olarak hatırlattığımız konu makalelerin ancak bilgi amaçlı olarak değerlendirilmesi gerekliliği unutulmamalıdır. Reklam amaçlı olarak akla hayala aykırı bir çok sloganla karşımıza çıkan internet sitelerine karşı dikkatli davranmalıyız. En değerli sağlığımızı korumak için alınması gereken tedbirler konusunda ihmalkar davranılmamalıdır.

Hesaplama araçları

Hesaplama araçları konusunda yaşanılan karmaşalar, genellikle araçların gerçeğe yakın sonuçlar vermediği yönünde gerçekleşmektedir. Kilo hesaplama yöntemlerinde sabit değerler bazalındığından kas yoğunluğu gibi unsurlar sonucun farklı oluşmasını sağlayabilmektedir. Kesin ve tedaviye esas olacak sonuçlar doktorların yapacağı değerlendirmeler neticisinde ortaya çıkacaktır. Sürekli kontrol aşaması tedavinin etkili olup olmadığı ve yolunda gitmeyen konuların tesipiti açısından oldukça önemlidir. Vücudumuzu iyi tanımak kendi vücut değerleriniz hakkında bilgi edinmek amacıyla, bazal metabolizma hızı hesaplama, düzenli nabız hesaplama, vücudumuzdaki yağları hesaplama, protein ve kalori ihtiyacının hesaplanması, vücut kitle indeksi ideal kilo hesabı ve ıq hesaplama aracı sitemiz üzerinden sunulmaktadır.

Yeni oluşturulacak ve yaşamımızı kolaylaştıracak benzeri hesaplama araçlarını sitemizde en güncel haliyle paylaşmaya devam edeceğiz. Önerileriniz bizim için her zaman değerlidir lütfen bize ulaşın.Sağlık değerlerimiz nasıl olmalıdır. Elde edilen veriler kesinlik taşımadığından buradan hareketle diyet proğramları oluşturmak ve çeşitli tedavi yöntemleri geliştirmeye çalışmak doğru olmayacaktır. Kilo problemine olan hatalı yaklaşımların başında fazla yemek yemeden kilo oluştuğu gibi yanlış inanışlar çeşitli hormonal bozuklukların kilo almaya neden olabileceği gözardı edilmektedir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken en önemli konu hekim kontrolunün ihmal edilmeden yapılması orunluluğudur. Vücudumuzda meydana gelen hormonlarla ilgili sorunlar aşılmadığı sürece çok az yemek yensede hızlı şişmanlama devam edecektir.

Son kararı doktorlar vermelidirSağlığımız ile ilgili olarak alıncak kararlar hekimlerce alınmalıdır. Şişmanlamaya neden olan hatalar tespit edildiğinde çözüme yönelik olarak yapılabilecek oldukça çeşitli yöntemlerden kişisel değerlere en uygun olanların değerlendirilmesi sonucunda kısa sürede istenilen sonuçlar alınabilecektir. Özellikle yiyeceklerin etiketlerinin okunması alışkanlığı günlük kalori alımının düzenlenmesinde etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.Hesaplama araçla hakkında görüş ve önerilerinizi iletişim ve yorumlar aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Tema indir