Dukan Diyet Nasıl Yapılır

Zayıflamak için dukan diyeti yapanlar için önerilen en iyi yöntem, öncelikle dukan diyet kitabı tamamen okunmalı.  Bunun hazırlanan menüler kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamaktan uzak olduğu için zayıflamak güçleşecektir.  Dukan tarifleri 4 evre halinde hazırlanmaktadır. Bunlardan ilki Hazırlık Aşaması: düzenleme yaparken kişinin kaybetmek istediği kilonun miktarına uyumlu halde 10 güne kadar sürebilir. Hazırlık aşaması için ön plana çıkan durum ise protein yoğunluğu olan beslenme tarzının gerçekleştirilmesidir.  Kalori düzeyi ikinci plana itilirken yağ oranı düşük proteinli besinlerin alınması öneriliyor. Karbonhidratlı besin grupları ise son derece kısıtlanmış durumdadır. Yulaf kepeği Yemeklerinizde ayrıca yağsız süt ürünleri ve zayıflamanın gizli silahı ismiyle adlandırılan yulaf kepeği dukan diyeti listesi için olmazsa olmazlardandır. Besleyici değeri ile tok tutan özelliği sayesinde olumlu etkileri ortaya çıkacaktır. Hedef evresi: İstenilen kiloya ulaşıncaya kadar sürdürülen aşama farklı şekilde nişasta içermeyen sebze çeşitlerinin kullanılmasıdır. Dukan diyet takviye Aşaması: Beslenme menülerine yavaş yavaş girmeye başlayan karbonhidratlar haftanın belirli günlerinde ödül olarak kullanılmaktadır. Koruma evresi:  Bu aşamada haftanın belirlenen bir gününde protein kullanılıyor. Yulaf kepeğini devamlı şekilde hatada bir gün tüketmelisiniz. Dukan diyet listesi uygulanırken kesinlikle hareket etmeli ve teknolojinin nimetlerinin sizi hareketsizliği yöneltmesine engel olmalısınız.

Halkımızın beslenme alışkanlıklarına göre düzenlenmediği sürece hangi diyet olursa olsun uygulamada başarı oranı kesinlikle düşük olacaktır. Test etmek yerine gerçekçi olarak dengeli bir biçimde yeme içme alışkanlığının kazanılmasına özen göstermek gerekir. Ülkesinde ve dünyada oldukça popüler Dr. Pierre Dukan diyeti zayıflayan bir çok ünlü sayesinde kendi yayınlamış olduğu kitabı satış rekorları kırmaktadır. Son dönemlerde doktorluğunun iptal edildiği yönündeki haberler bu konu hakkındaki yönelimi etkilememiş gibi görünüyor.

Dukan diyeti atak evresi

Doyuncaya kadar et yemek serbest. Kulağa oldukça hoş geliyor. Özellikle saldırı aşaması içerisinde bolca proteinli besinlerin kullanılması gerekiyor. Yağsız et çeşitlerinin kullanılması ile birlikte sağlıklı pişirme yöntemlerinin kullanılması gerekiyor. Aynı öneriler deniz ürünleri için geçerlidir. Saldırı aşaması için en önemli gereksinimlerden bir tanesi de su tüketiminin arttırılmasıdır. Yüksek protein kullanımından olumsuz etkilenmeden bünyemizden atılması gereken maddelerden kurtulmayı son derece kolaylaştıracaktır. Birkaç gün sonra yüksek oranda tüketilen protein tokluk hissini neredeyse süreklilik haline dönüştürmeyi sağlayacaktır. Egzersizler bütün rejimlerde yeme içme düzeninin ardından en önemli gereksinimlerdendir. Düzenli şekilde aksatmadan yapılan egzersizler yaşam tarzı haline dönüştürülmelidir.

Saldırı, yanı atak aşamasının ardından ne kadar kilo vermek gerekiyorsa uygun tarzda hazırlanacak menüye sadık kalarak hareket etmek gerekiyor. Her türlü yeşillik bu dönemde diğer diyetlerde olduğu gibi serbest bırakılmaktadır. Sürdürülen yöntem ile geçen zamandan sonra kaybedilen kilolara bakıldığında finale geldiğinizi düşünüyorsanız hata yapıyorsunuz demektir. Dukan testi denilen hesaplama sayesinde koruma süresinin kolaylıkla bulunabilmesi için kilonuz x 4,5= çıkan sonuç korunma diyetinin yapılması gereken gün miktarını gösterecektir. Sonraki dönemlerde ise haftanın bir gününü kendinize protein diyeti günü olarak belirlemeniz gerekmektedir. Fransız bayanları ve dünyaca ünlü kişilerin zayıflama yöntemi adıyla hafızalarda yerini alan yöntem tüm dünyada yüksek oranda ilgi görmektedir.

Protein tüketirken dikkat edilmesi gerekenler

Kuzu etinden uzak durulmalı yağ oranı düşük olan etler tercih edilmelidir. Izgara haşlama ve buğulama pişirme teknikleri açısından en ideal olanlarıdır. Ekstra yağ kullanımından kesinlikle kaçınılmalıdır.

Kümes hayvanları tercih edildiğinde yağlı deri kısımları yenmemelidir.

Yağ kullanmadan pişirilmek şartıyla deniz ürünlerinin yenmesi sınırlandırılmıyor.

Kolesterol problemi olmadığı sürece yumurta gün içerisinde ikiden fazlada yenilebiliyor.

Süt ve süt ürünlerinin yağsız olmalarına son derece önem verilmelidir.

Su içmek sağlığımız için son derece önemlidir. Yüksek oranda proteinlerle beslenenler için ise çok daha önemlidir

Yürüyüşler her gün hızlı bir tempoda yapılmalıdır.

Gündemden düşmeyen yemekleri ve dukan diyeti, bir çok uzman tarafından öneriliyor. Yemekleri incelendiğinde proteinler tavuk ürünleri, süt ürünleri deniz hayvanları içeren menülerden oluşmaktadır. Diyetin evrelerinde et ve süt ürünleri önerilirken yaklaşık beş gün içerisinde yaklaşık üç kiloğram kaybı hedeflenmektedir. Yüksek protein almak ağız kuruluğunun yanı sıra ağız kokusuna neden olabilmektedir, önüne geçebilmek bol su içmeyle mümkün olabilecektir. Oluşan kabızlığa karşı yulaf kepeği oldukça iyi tercih olacaktır.

Hazırlanan diyet listesi örneği içerisinde verilen menülerden diyet yapan kimsenin bolca tüketmesinde problem görülmediğinden, diyeti oldukça beğeniliyor. Keza rejimi popüler yapan büyük unsurlardan biriside budur. Önerilen dört aşama düzenli vaziyette yapılmalıdır. Dana eti serbest bırakılırken koyun etinde durum farklı proteinli gıdaların tüketimindeki esas yağsız olanların tercih edilmelidir. Deniz ürünlerinin tüketiminde sınırlama bulunmuyor. Yulaf kepeğinin alınması su tüketimi yaklaşık yarım saat süreli günlük egzersizler ihmal edilmelidir.

Verilen öneriler ile yemek tarifleri evde kendinizce özel olarak hazırlanmalıdır. Fransızların beslenme alışkanlıklarını örnek alarak diyet yapmak isteyenlerin başarı elde etme şansı az olacaktır. Verilen öneriler doğrultusunda kendi damak tadımıza uygun olarak ulaşılabilir malzemelerden oluşturulacak yemek tarifleri sonuç alma bakımından sağlıklı ve kolay süreç geçirmeye neden olacaktır. Ünlü Fransız diyet uzmanı Dr pierre dukan sadece ülkemizde olduğu kadar bütün dünyada ilgi odağı olmuş durumdadır. Bir çok dile çevrilerek yayınlanan dukan kitabına kolay şekilde erişebilirsiniz

Dukan diyetiyle zayıflayanlar, Prenses Kate Middleton başta olmak üzere Jennifer Lopez, Gisele Bundchen, Jessica Szohr listenin en başında yer almaktadır. Tamamına farklı menülerden oluşan rejim listeleri uygulanarak başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Ünlü isimlerin yöneldiği protein ağırlıklı beslenme sayesinde açlık krizi yaşanmadan zevkli bir şekilde zayıflamayı başarabileceksiniz. Rejim yaparak zayıflayanlar kervanına katılabilmek için diyetisyen kontrolünde yapılacak planları ile kısa zamanda sonuç almanız mümkün olabilecektir. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu kendi kişisel diyet listesi yönteminizin oluşturulmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir