Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum

Şişmanlıktan şikayet edenler kadar çok zayıfım kilo alma istiyorum diyenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Zayıflamak için olduğu kadar düşük ağırlığından kurtulmanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Kilo almak, en az kilo vermek kadar çaba ister ve gerektirdiği maliyet elbette daha fazladır.

Kilo almak istiyorum diyenlerin uyması gereken kuralları sizler için ayrıntılı bir biçimde yayınlıyoruz. Çok zayıfım diyenlerin belirli bir hastalıktan kaynaklanmadığı sürece dikkat etmesi gereken kurallar.

Yapılması gerekenler için öncelikli olarak beslenme düzeninin sağlanması gerekir. Yapılan küçük hatalar yeterli düzeyde beslenememeyi ardından kilo kaybetmeyi sağlayabilir. Yemeğe başlamadan önce su içmek veya abur cubur şeyler yemek yeterli beslenmenin önündeki engellerdendir.

Günlük ihtiyaç duyulan kalori miktarının düzenli ve kontrollü bir şekilde alınması ve bu nedenler farklı besinlerin alınması için uygun diyet listeleri uygulanması gerekebilir.

Şişmanlıktan kurtulmak için düşük kalori değere sahip beslenme planları önerilirken, bu durumda kalori oranı bir miktar daha arttırılmaktadır. Meyve suyu kullanımında kendi hazırladığınız doğal içeriklerin tercih edilmesi gerekir.

Sigara bağımlılarının zayıflamak ve genel sağlık sorunlarına karşı yapmaları gereken en önemli iş öncelikle sigarayı bırakmaları gerekir. Böylelikle beslenme dahil bir çok fonksiyon düzene girecektir.

Stres her insanın uzak durması gereken durumdur. Stresle mücadele yöntemleri öğrenilerek ruhsal yönden rahatlamak kaliteli bir yaşam tarzına ulaşılmalıdır.

Spor yapmak yediden yetmişe herkesin mutlaka önem vermesi gereken konular arasındadır. Özellikle gelişme çağındaki çocukların bu yönde iyi eğitim almaları sağlanarak sağlıklı bireyler olarak gelişimlerine katkıda bulunmak gerekir. Günlük yapılan yürüyüşler en kolay ve masrafsız egzersizlerdendir.

Bünyedeki yağ dokusunu arttırılması gibi kas yapısının belirli düzeye ulaştırılması için düzenli olarak spor yapmak gerekecektir. Protein, karbonhidrat grubu dengeli şekilde alınmalıdır. Gerekenden fazla yemek yemeye çalışmak sindirim sistemi problemleri dahil farklı sorunlarla karşımıza çıkmasına neden olacaktır.

İştahsızlık sorununa karşı kullanılacak baharatlar ve soslar işe yarayacaktır. Bunun için öncelikle sevilen yemeklerin sağlıklı şekilde hazırlanması ve yemek zamanlarının kendinize özel zamanlar olarak belirlenmesi gerekir.

Et grubu sebze ve meyveler mutlaka düzenli olarak yapılmalıdır. Besinlerin kalori cetveli yardımıyla işinize yarayacak besin gruplarının tüketimi yeterliliği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Kolay hesaplama yöntemini kullanarak öncelikle ideal hesaplama aracını kullanarak bulunduğunuz düzeyi hakkında ayrıntılı şekilde bilgi sahibi olmalısınız.

İlginizi Çekebilir

Revani Kaç Kalori

Halkımızın yakından tanıdığı ve çok sevilen revani tatlısı kaç kalori, yapımı aşamasındaki dikkatsizlikler kilo aldırırmı? …

2 Yorumlar

  1. Herkes kilolardan şikayet ediyor ben ne yaptıysam kilo alamıyorum. yaşım 21 bayanım ancak bu kadar zayıflık dış görünüşümü son derece kötü etkiliyor.

  2. Çok zayıfım kilo almak istiyorum ancak bir türlü başaramadım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Tema indir